- Hoşgeldiniz

Bursa Firma Rehberi

Sitemizde Toplam 368 Firma, 3 Haber, 0 Ürün ve 2 İlan Bulunuyor.FİRMANIN EKLEDİĞİ HABERLER

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 4 + 5 = ?

Durak Muhallebicisi Bursa

Adres : Çekirge Mh. Çekirge Cd.No:183 Osmangazi – Bursa

Telefon : 0224 235 08 08

Telefon 2 : 0224 235 06 04

Faks : 0224 235 08 08

cekirge@durakmuhallebicisi.com.tr

http://www.durakmuhallebicisi.com.tr

Bursa Durak Muhallebicisi Firma Adres Telefon Ve İletişim Bilgileri

Geçimini tarım ve hayvancılıkla sürdüren Çekirge Mahallesi’nin sütçüsü İbrahim YURTOĞLU’nun 1969 yılında henüz çocuk yaştaki 3 oğluyla atıldığı tatlı maceranın adıdır Durak Muhallebicisi.

Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteli, lezzetli ve doğal ürünler satmayı prensip edinen Durak Muhallebicisi, Çekirge Meydanı’na yolu düşen Bursa ve çevre illerden gelen misafirlerin kısa zamanda beğenisini kazanıp dilden dile yayılarak ünlenmiştir.

Her sabah taze sütü, nefis su böreği, tavuksuyu çorbası ve lezzetli kahvaltısıyla güne başlayan, sonrasında kuru fasulye, tavuklu pilav ve Durak Muhallebicisi’ne asıl ün kazandıran Tavukgöğsü, Kazandibi ve diğer sütlü tatlılarıyla devam eden lezzet yolculuğu Durak Muhallebicisi’ni günün her saati uğranıp keyifli zaman geçirilebilecek bir mekan haline getirmiştir.

Yıllar içerisinde yönetimde söz sahibi olmaya başlayan Durak Muhallebicisi’nin geleceğini el birliği ile inşa eden Mithat, Ahmet ve Erdoğan YURTOĞLU kardeşler gelişen Bursa’da dönemin gözde caddelerinden Altıparmak Caddesi’nde 1993 yılında ilk şubelerini hizmete açtılar. Lezzetli, kaliteli ve doğal ürünler satma prensibinden vazgeçmeden büyümenin ilk adımı bu şube ile atılmış oldu.

2005 yılında değişen şartları göz önüne alarak İzmir Yolu üzerinde 1 dönümlük arazi üzerinde üçüncü ve en büyük şubesini açan Durak Muhallebicisi menüsünü Bursa Kebabı, İnegöl Köfte ve Pideli Köfte gibi ürünlerle genişletmiş ve Restaurant – Cafe konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başlamıştır.

Daha sonra 2007 yılında Çekirge Meydanı’ndaki şubesini sivil mimarinin güzel örneklerinden biri olan tarihi binayı restore ederek şubesini bu tarihi binaya taşımış, aynı konsepti yeni yerinde de uygulamaya başlamıştır.

20 Eylül 2016 tarihinde eklenmiş ve 618 kez okunmuş.
Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim 8
Resim 9
Resim 10
Resim 1 Resim 2 Resim 3 Resim 4 Resim 5 Resim 6 Resim 7 Resim 8 Resim 9 Resim 10

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Firma Harita Bilgisi

Bursa Firma Rehberi
bursa evden eve nakliyat bursa haberleri