- Hoşgeldiniz

Bursa Firma Rehberi

Sitemizde Toplam 368 Firma, 3 Haber, 0 Ürün ve 2 İlan Bulunuyor.FİRMANIN EKLEDİĞİ HABERLER

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 7 + 9 = ?

Bursa Kebapçı İskender

Adres : Tayyare Kültür Merkezi Yanı Atatürk Caddesi No:60 PK:16170 OSMANGAZİ/BURSA

Telefon : 0224 221 10 76

Telefon 2 : 0224 221 10 76

Faks : 0224 221 10 76

iskender@iskender.com.tr

http://www.iskender.com.tr

Bursa İskender Kebap Firma Adres Telefon Ve İletişim Bilgileri

BURSA İSKENDER KEBABI LEZZETİN ASIRLIK ÖYKÜSÜ

Yıl 1867, Bursa Kayhan’da dünyaya yayılacak bir lezzetin temelleri atılıyor.

Öykü, Mehmet oğlu İskender Efendi’nin Bursa Kayhan’daki dükkânlarında başlar. O günlerde kuzu bir bütün olarak ve yere paralel biçimde odun kömürlü bir ocakta pişirilmektedir. Ancak İskender Efendi kuzu etinin farklı bölümlerinin kendine has lezzetlerinin müşterilerine eşit oranda dağılmasını sağlamak için çözüm aramaya başlar.

Bu düşünceden yola çıkarak, et pişirme ustası bir aileden gelen İskender Efendi, ustalığıyla girişimciliğini bir araya getirerek bulduğu yöntemle lezzetine doyulmaz bir ürün elde eder. Kuzu etini sinir ve kemiklerinden ayırır, dikey çubuğa kat kat yerleştirir ve tasarladığı dik bir ocağın önünde döndürerek odun kömürü ile pişirir. Sonuç gerçek bir yemek buluşudur.

Uludağ yaylalarındaki otlar ve kekik ile beslenen koyun ve kuzu etlerinin farklı bölümlerinin lezzetlerinin birbiriyle karışmasıyla ortaya çıkan, pide, özel tereyağı, sos, yoğurt, domates, yeşilbiber ilavesiyle geliştirilen, yanında şıra (kuru üzümden elde edilen bir içecek ) ile servis edilen bu kebap türünün ünü dilden dile yayılmaya başlar. Dünya mutfakları içinde önemli bir yere sahip Türk mutfağının önemli lezzetlerinden “İskender Döner Kebap” doğmuş olur. O zamanlarda “İskender Efendinin Dönen Kebabı”olan, bugünkü adı ile ‘’Döner Kebap” Türk ve Dünya mutfak kültürüne eşsiz bir damak keyfi katarak asırlar boyunca sürecek ve neredeyse Türkiye’nin adı ile anılmaya başlayacak ve dünyaya yayılacaktır.

Böylelikle genç yaşta Döner’i icat edecek kadar yenilikçi ve yaratıcı İskender Efendi
“İSKENDER”, “KEBAPÇI İSKENDER”, “İSKENDER KEBAPÇISI”, “BURSA İSKENDER KEBABI”, “BURSA İSKENDER KEBAPÇISI”, “BURSA KEBAPÇI İSKENDER”, “HAKİKİ İSKENDER KEBABI”, “İSKENDER KEBABI” seri İskender Müşterek markalarının temellerini de atmış olur. İskender Efendi’nin üç erkek çocuğu; Nurettin, Süleyman ve Cevat İskenderoğlu da  Bursa Kayhan’da doğan bu mirası bir fiil çalışarak bir sonraki nesile aktarmışlardır.

İSKENDER Restoran Bursa Tayyare Kültür Merkezi Yanı

Bursa Merkez

1930′ lu yıllardan beri değişmeyen lezzeti, ruhu ile orijinal küçük köşe mavi dükkân, kapı önündeki renkli çiçekleri, kendine has masa isimleri (Gemi dibi, vantilatör altı, bizim masa gibi) ile yıllardır üç kuşak müşterisi ile özdeşleşmiş, Cevat İskenderoğlu’nun yetmiş yıldan fazla bizzat çalıştığı tarihi mekândır.

Günümüzde bu dükkânın şubeleri izlenimi veren benzer renk ve donanımda faaliyette bulunan diğer işletmeler ile herhangi bir ticari ilişkisi bulunmamaktadır. Bu restoran tek ve orijinal olarak korunmaktadır.

Çalışma saatleri

Hafta İçi : 12:00 18:30 arası

Hafta Sonu : 12:00-20:00 arası

Müşteri Kapasitesi: 40 kişi

Adres : Tayyare Kültür Merkezi Yanı Atatürk Caddesi No:60

PK:16170 OSMANGAZİ/BURSA

TEL: 0224 221 10 76

İSKENDER Restoran Bursa Carrefour AVM

2001 yılında açılan ve ilk şubemiz olan bu restoran 120 kişilik geniş salonuyla ve ferah dekoruyla müşterilerine şehrin gürültüsünden uzak, alışveriş sonrası veya sinema öncesi dinlenip, sohbet edebilecekleri, daha uzun zaman geçirebilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Bursa Carrefour AVM

Çalışma saatleri her gün: 12:00–22:00 arası

(İskender Ekspres: 12.00–22.00 arası)

bknz. İskender Ekspres

Adres : İzmir Yolu Çıkışı PK:16110 NİLÜFER /BURSA

TEL: 0224 452 10 62

İSKENDER Restoran Bursa Korupark AVM

Bursa Korupark AVM

2007 yılında Mudanya yolu üzerinde açılan, Bursa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Bursa Korupark AVM’deki İSKENDER Restoran, modern ve gelenekselin karması olan donanımı ile alışveriş sonrası ve iş yemekleri için güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Bursa Organize Sanayi bölgesine yakınlığı ile iş çevresinin de her zaman tercih ettikleri mekân. Aynı zamanda Mudanya Feribot İskelesine olan 15 dakikalık mesafesi Bursa ve Uludağ tatillerinden dönen müşterilerimiz için büyük kolaylık sunmaktadır. (Korupark AVM’de feribot ve deniz otobüsü Bilet Gişesi bulunmaktadır.)

Çalışma saatleri: her gün:12.00–22.00 arası

(İskender Ekspres:12.00–22.00 arası)

bknz. İskender Ekspres

Adres: Mudanya Caddesi No:2 Organize Sanayii Karşısı PK:16160 OSMANGAZİ / BURSA

TEL: 0224 241 21 10

12 Aralık 2016 tarihinde eklenmiş ve 660 kez okunmuş.
Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim 8
Resim 9
Resim 10
Resim 1 Resim 2 Resim 3 Resim 4 Resim 5 Resim 6 Resim 7 Resim 8 Resim 9 Resim 10

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Firma Harita Bilgisi

Bursa Firma Rehberi
bursa evden eve nakliyat bursa haberleri